نقشه یو تی ام ساختمان

برچسب ها :
دسته بندی: نقشه یو تی ام
نقشه یو تی ام ساختمان

نقشه یو تی ام ساختمان

جهت تهیه نقشه یو تی ام ساختمان باید به این موضوع توجه داشته باشید که صرفا استفاده از توتال استیشن(دوربین نقشه برداری) یا گیرنده مولتی فرکانس به تنهایی پیشنهاد نمی شود. جهت تهیه نقشه یو تی ام ساختمان به علت وجود مانع دید آرایش ماهواره ها جهت فیکس گیرنده شمیم می بایست دو نقطه یو تی ام در گذر کناری ملک ایجاد نمود سپس پس از برداشت حدود اربعه ملک توسط توتال استیشن ان دو نقطه را به عنوان نقاط مشترک برداشت نمود.

پس از برداشت در نرم افزار های مربوطه جانمایی برداشت لوکال(محلی) در سیستم مختصات یو تی ام انجام می شود.

مراحل تهیه نقشه یو تی ام ساختمان

مراحل تهیه نقشه یو تی ام ساختمان به این شکل می باشد که بعد از گرفتن دستور نقشه و تخریب ملک قدیمی موجود باید بر اساس عرض گذر اقدام به رهاسازی عرض گذر اشغال شده نمود و عرض گذر را مطابق با دستور نقشه پیاده نمود.

گاهی اوقات موقعیت ملک در جایی قرار می گیرد که عرض گذر در قوس است در این گونه مواقع باید با توجه به طول بر ملک اقدام به رهاسازی عرض گذر نمود بصورتی که این عرض گذر با دستور نقشه برابر شود و علاوه بر رعایت قوس گذر عرض گذر را نیز رعایت نمود ممکن است مجاورین ملک علی رغم نوساز بودن، میزان عرض گذر را به درستی رعایت نکرده باشند، اگر این اختلاف در حد ۵ سانتیمتر است می توان از بر آنها تبعیت نمود و این خطا را به دلیل نماسازی لحاظ نمود اما اگر این اختلاف زیاد باشد باید بدون توجه به بر مجاورین میزان رها سازی عرض گذر را به درستی انجام داد.

بررسی حدود اربعه حین تهیه نقشه یو تی ام

ممکن است در سندهای همسایه ها این مساحت اضافی اشغال شده به عنوان مساحت اصلاحی آتی لحاظ شده باشد و این مساحت اشغال شده توسط همسایه جزئی اصلاحی آتی باشد و انجام این اشتباه در ملک ما همین مشکل را برای ملک ما بوجود آورد ، به هر صورت در رعایت بر ملک اصل بر پایه عرض گذر است .

گاهی در دستور نقشه عرض گذر بصورت متغیر است و در دستور نقشه هم ذکر می شود علی رغم اینکه عرض گذر سندی مقدار  B می باشد ولی مالک ملزم به رعایت عرض گذر موجود که برابر B+C است می باشد ، این بدان معنی است که در وضع موجود گذر روبروی ملک بزرگتر از مقدار سندی است اما به لحاظ رعایت اصل نمای شهر مالک حق پیشروی و تصاحب گذر به بهانه عرض گذر سندی را ندارد.

نقشه یو تی ام سند

اگر عرض گذر موجود ملک قدیمی با عرض گذر سندی یکی باشد علی رغم عقب نشینی همسایه ها.  جهت لحاظ قسمتی به عنوان جا گلدانی یا مساحتی جهت اجرای ورودی بهتر برای پارکینگ و پله و … ملک ما نیازی به رعایت اصل همبادی و رهاسازی را ندارد. بعد از اجرای طرح تعریض گذر،  وضع موجود ملک با سند ملک مغایر می شود.

الزامی است مالک هنگام تک برگی کردن سند مالکیت، نقشه یو تی ام وضع موجود ملک را که توسط نقشه بردار کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی تهیه و ممهور شده است به اداره ثبت مربوطه تحویل دهد. در این نوع نقشه ی که به نقشه یو تی ام دو خطی  نیز مصطلح است، علاوه بر وضع موجود ملک، وضعیت سندی ملک نیز روی نقشه آورده می شود. بطوریکه طولهای وضع موجود ملک در چهار جهت اصلی ترسیم می شود.

سپس طولهای سندی ملک بر روی وضع موجود ملک انداخته می شود. دقیقا مشخص شود از چه جهتی و به چه مقدار طول سندی کوتاه شده است. مساحت وضع موجود ملک با دقت سانتی متر محاسبه و در نقشه درج می شود.  تا سند جدید بر اساس طولهای وضع موجود و مساحت کنونی صادر شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست