تهیه و تفسیر عکس هوایی

برچسب ها :
دسته بندی: عکس هوایی
تهیه و تفسیر عکس هوایی

تهیه و تفسیر عکس هوایی

تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی
تفسیر عکس هوایی توسط کارشناس رسمی

تهیه و تفسیر عکس هوایی جهت حل اختلاف ثبتی املاک و رفع اختلاف ثبتی در حدود اربعه استفاده می شود. پس از تهیه عکس های هوایی جهت رفع اختلاف ثبتی معمولا تفسیر عکس های هوایی توسط کارشناس رسمی دادگستری تهیه می شود. در صورت وقوع اختلاف ثبتی بین مالکین روی حدود اربعه املاک تفسیر عکس هوایی استفاده می شود.
جهت تهیه نقشه تفسیر عکس هوایی جهت رفع اختلاف بین مرز دو ملک. می بایست ابتدا حدود اربعه بین این دو ملک همچنین کلیه حدود اربعه برداشت ( نقشه برداری ) شود. در صورتی که دو ملک در مرز یکدیگر دارای اختلاف ثبتی باشند. توسط تفسیر عکس توسط کارشناس رسمی می توان این اختلاف را مرتفع نمود.
جهت تهیه عکس هوایی و تفسیر آن توسط کارشناس رسمی. می بایست نقشه یو تی ام دو ملکی که در مرز خود اختلاف دارند را تهیه کنیم. نقشه یو تی ام دو ملک می بایست توسط دوربین نقشه برداری و گیرنده مولتی فرکانسه ( جی پی اس شمیم ) متصل به سامانه شمیم توسط مهندس نقشه برداری تهیه شود.
در موارد زیادی مشاهده می شود که پس از تهیه عکس هوایی سالیان گذشته و تفسیر عکس هوایی املاک در مجاورت همدیگر به حد مرز هم تجاوز کرده اند و طی سالیان این تجاور به حدود اربعه مشخص نشده است. تهیه عکس هوایی جهت حل اختلاف ثبتی املاک برای تشخیص حد و مرز ارملاک با منابع طبیعی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

تهیه و تفسیر عکس های هوایی چگونه است؟

جهت تفسیر عکس هوایی حدو مرز زمین را توسط تجهیزات نقشه برداری. نقشه برداری کرده و نقشه یو تی ام را جهت سفارش عکس هوایی تهیه می کنیم. پس از تهیه نقشه یو تی ام می بایست عکس هوایی منطقه مورد نظر در دهه سی یا چهل را سفارش دهیم.
پس از تهیه عکس هوایی و تفسیر آن مشخص می شود که در مرز زمین مورد تعرفه و منابع طبیعی آیا تداخلی شکل گرفته است یا خیر. همچنین پس از جانمایی نقشه یو تی ام ملک تعرفه شده و تفسیر عکس هوایی می توان تشخیص داد ملک تعرفه شده دارای سابقه احیا در مرز با منابع طبیعی می باشد یا خیر. در واقع تفسیر عکس هوایی جهت بررسی احیا (سابقه کشت و زرع) طبق ماده 56 می باشد.
همچنین در مواقع بسیاری مشاهده می شود که به علت بلایای طبیعی همچون سیل مرز بین زمین ها از بین می رود و املاک در حدود اربعه دچار مشکل می شوند. در این مواقع نیز پس از برداشت نقشه یو تی ام حدود اربعه دو ملک مورد نظر تهیه و عکس هوایی، حد و مرز دقیق و سابق این دو ملک را روی زمین مشخص و میخ کوبی کرد.

عکس هوایی دهه 30 و 40

عکس های هوایی در دهه 30 و 40 توسط سازمان نقشه برداری و سازمان جغرافیایی تهیه شده اند. کارشناس رسمی دادگستری عکس های هوایی منطقه مورد نیاز را از این دو سازمان اشاره شده درخواست می کند می کند.
پس از تهیه نقشه یو تی ام دقیق و عکس هوایی منطقه کارشناس نقشه یو تی ام را روی عکس هوایی ژئورفرنس شده جانمایی میکند. پس از آن با بررسی و تفسیر عکس هوایی حدود ملک مورد تعرفه را مشخص می کند.  با انجام این عملیات موقعیت مرزهای ملک مورد تعرفه مشخص می شود. در انتها کارشناس می بایست گزارشی ارائه دهد و با تفسیر عکس های هوایی به مالک تحویل دهد جهت طی مراحل قانونی.
تهیه عکس های هوایی و تصاویر ماهواره ای کاربرد های فراوانی دارد که می توان در تاریخ ها مشخص تهیه کرد. کاربرد اصلی در تشخیص حد و مرز املاک شخصی با املاک مجاور یا اراضی ملی می باشد.

تهیه و تفسیر عکس هوایی جهت حل اختلاف ثبتی

سفارش عکس های هوایی جهت حل اختلاف ثبتی املاک توسط تیم کارشناسی آلفا مپ در سریع ترین زمان توسط کارشناسان رسمی دادگستری و نقشه برداری تهیه می شود.
تهیه نقشه یو تی ام جهت سفارش تصویر هوایی جهت تفسیر از اهمیت ویژه برخوردار است و میبایست دقیق تهیه شود. تفسیر و و سفارش عکس های هوایی دهه های گذشته می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست