نقشه یو تی ام سند تک برگ

برچسب ها :
دسته بندی: نقشه یو تی ام
نقشه یو تی ام سند تک برگ

نقشه یو تی ام سند تک برگ 🗺⚖: به نقشه برداشت حدود اربعه املاک دارای سند دفترچه ای گفته می شود که جهت تعویض سند به همراه مدارک دیگر به اداره ثبت تحویل داده می شود. نقشه یو تی ام تهیه شده می بایست توسط کارشناس رسمی امور ثبتی و نقشه برداری تهیه و ارائه شود.

نقشه یو تی ام سند تک برگ

نقشه یو تی ام سند تک برگ می بایست توسط کارشناس رسمی نقشه برداری توسط تجهیزات دقیق نقشه برداری تهیه شود. امروز شاهد وجود تعداد کثیری از املاک هستیم که سند قدیمی ( سند دفترچه ای ) دارند می باشیم. توجه داشته باشید سند های قدیمی همگی حدی به حدی می باشند و حدود اربعه هندسی و سیستمی دقیقی در کاداستر ندارند.

با تهیه نقشه یو تی ام معتبر توسط کارشناس رسمی دادگستری جهت تهیه سند تک برگ حدود اربعه املاک و اراضی به صورت دقیق تثبیت می شود. با تثبیت موقعیت املاک و اراضی توسط نقشه UTM اختلافات ثبتی کاهش یافته و باعث کاهش پرونده های اختلاف ثبتی می شود.

<yoastmark class=

نقشه UTM کارشناس رسمی سند تک برگ

نقشه UTM با مهر کارشناس رسمی مورد تایید ارگان های بخصوص اداره ثبت اسناد و املاک جهت صدور سند اسناد تک برگی می باشد. اسناد قدیمی و دفترچه ای قبل از سال 1390 باید به سند تک برگی تبدیل شوند. توجه داشته باشید جهت تک برگ کردن سند های قدیمی صرفا نقشه UTM کارشناس رسمی دادگستری مورد قبول می باشد.
اعتبار فنی و حقوقی نقشه یو تی ام کارشناس رسمی برای ارگان های مختلف از جمله ادارات ثبت به دلیل بار حقوقی و هندسی این نقشه هاست. به عنوان نمونه نقشه یو تی ام تهیه شده توسط شرکت های نقشه برداری و دفاتر مهندسی بدین علت از درجه اعتبار ساقط است که نقشه یو تی ام تهیه شده توسط کارشناس رسمی با فرمت مورد نیاز ادارات ثبت تهیه می شود.

تهیه نقشه یو تی ام مورد تایید کارشناس رسمی دادگستری در رشته نقشه برداری اولین گام جهت اخذ سند تک برگ می باشد. توجه داشته باشید که دقت در تهیه نقشه یو تی ام که از اصلی ترین مدارک جهت دریافت سند تک برگ می باشد از اهمیت بالایی برخوردار است.

نقشه یو تی ام اداره ثبت

نقشه یو تی ام معتبر (ممهور به مهر و امضاء کارشناس رسمی دادگستری) تنها نقشه ای است که جهت صدور سند مورد قبول ادارت ثبت واقع می شود.
جهت تهیه نقشه یو تی ام می بایست به کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی مراجعه کنید. پس از بررسی مدارک شما نقشه یو تی ام ملک شما را توسط پیشرفته ترین تجهیزات نقشه برداری تهیه کند.

نقشه یو تی ام اداره ثبت
نقشه یو تی ام اداره ثبت

حساسیت نقشه UTM برای سند تک برگ بدین علت است که نقشه می بایست در سامانه کاداستر سازمان ثبت اسناد و املاک ثبت می شود. در صورت خطا و صدور سند دارای مشکل هندسی و جانمایی کارشناس رسمی می بایست پاسخگو مرجع صدور پروانه کارشناسی باشد.

تهیه نقشه یو تی ام ممهور به مهر کارشناس رسمی دادگستری جهت ارائه به ادارات ثبت الزامی است. توجه داشته باشید که کارشناس رسمی نقشه برداری جهت تهیه نقشه یو تی ام استاندارد های لازمه را رعایت می کند. همچین به دلیل اخذ صلاحیت در پروانه کارشناس رسمی در صورت نقص در تهیه نقشه یو تی ام می بایست جوابگو مرجع صادر کننده پروانه باشد.

اخیرا مشاهده می شود که برخی افراد فاقد صلاحیت رسمی در زمینه تهیه نقشه یو تی ام سند تک برگ اقدام به این امور می کنند. نقشه های تهیه شده توسط این افراد فاقد اعتبار است . و ممکن است مشکلاتی را برای روند صدور سند تک برگ مالکین ایجاد کنند. توصیه می شود جهت تهیه نقشه یو تی ام صرفا از کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی استفاده کنید.

نقشه یو تی ام معتبر

در صورت تهیه نقشه یو تی ام توسط شرکت های نقشه برداری و اپراتور نقشه برداری. به دلیل عدم تعریف این دست افراد در سیستم کاداستر نقشه این افراد باطل و فاقد اعتبار می باشد. سند های تک برگ جدید همگی در سامانه جامع کاداستر ثبت می شوند و این تثبیت به استناد نقشه یو تی ام معتبر کارشناس رسمی دادگستری تایید می شود.

استفاده از تجهیزات نقشه برداری استاندارد جهت تهیه نقشه یو تی ام سند تک برگ از اهمیت بالایی برخوردار است. در صورت نقص در عملکرد این دستگاهها از جمله گیرنده مولتی فرکانس شمیم ممکن است در برداشت رقوم هندسی نقشه یو تی ام خطا های رخ دهد.

کارشناس رسمی دادگستری توسط گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم. توسط کد SSBR  اداره ثبت اقدام به تهیه نقشه یو تی ام ملک مورد تعرفه جهت صدور سند می کند.
کد کارشناسی که معروف به کد SSBR است توسط سازمان ثبت اسناد روی گیرنده های شمیم کارشناسان رسمی ثبت می شود. نقشه یو تی ام کارشناس رسمی نقشه برداری توسط SSBR اعتبار سنجی می گردد.

نقشه UTM دریافت سند تک برگ

کارشناس رسمی دادگستری می بایست جهت تهیه نقشه UTM املاک برای صدور سند تک برگی. حداکثر دقت را به کار گیرد تا نقشه UTM با دقت میلیمتر تهیه کند. در برخی مناطق به دلیل عدم پوشش کافی اینترنت و عدم دریافت سیگنال. کارشناس رسمی میبایست از توتال استیشن و گیرنده مولتی فرکانس به صورت همزمان استفاده کند.
در صورت استفاده از نقشه یو تی ام با مختصات دقیق و حدود اربعه با زوایای واقعی تهیه می شود.

نقشه یو تی ام اصلاح سند
نقشه یو تی ام اصلاح سند

دو فاکتور در تهیه نقشه UTM جهت دریافت سند تک برگی حائز اهمیت است:

1-مساحی ملک
2-موقعیت یو تی ام ملک

موارد بالا جهت مساحی و موقعیت ملک بسیار مهم می باشند. زیرا که مساحی یا در واقع مساحت ملک در سند درج می شود همچنین مختصات مرکز ملک با عنوان شناسه جام درج می شود. در صورت خطا در این دو عامل سند تک برگ با مشکل مواجه می شود.
نقشه یو تی ام دقیق ممهور به مهر کارشناس رسمی دادگستری و دارای تاییدیه جهت انجام امور ثبتی. نقشه سامد( سریع-استاندارد-معتبر-دقیق)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست