نقشه بردار در لواسان

برچسب ها :
دسته بندی: نقشه برداری تهران
خدمات نقشه برداری در لواسان

نگاهی به محتوا

نقشه برداری در لواسان ⚖: نقشه برداری و انجام امور کارشناسی رسمی دادگستری در رشته امور ثبتی و نقشه برداری از اهمیت بالایی برخوردار است. به دلیل افزایش چشم گیر قیمت املاک و اراضی در لواسان، اوشان، فشم، میگون، شمشک و دیگر مناطق لواسانات، قبل از انجام معاملات املاک و خرید ملک می بایست با کارشناس رسمی نقشه برداری مشورت کنید.

کارشناسان رسمی نقشه برداری و امور ثبتی تیم آلفا مپ به صورت تخصصی در امور ثبتی لواسان فعالیت دارند. در صورت در دست داشتن اسناد قدیمی که مکان جغرافیایی دقیق آنها مشخص نیست با تیم کارشناسی ما تماس بگیرید تا طی پروسه جانمایی پلاک ثبتی و تهیه و تفسیر عکس هوایی لواسان، موقعیت دقیق ملک شما را روی نقشه هوایی در قالب سیستم مختصات یو تی ام مشخص کرده و مکان زمین را برای شما میخ کوبی کنند.

در امور ملکی از جمله خرید زمین در ابتدا می بایست کارشناس رسمی اسناد مالکیت را بررسی کند و موقعیت ملک را جانمایی کند. مشاهده زمین و مدارک برای افراد عادی صرفا از لحاظ بصری امکان پذیر است، اما کارشناس رسمی دادگستری مدارک را از لحاظ حقوقی بررسی کرده و از لحاظ هندسی نیز موقعیت و مساحی ملک را در قالب نقشه یو تی ام لواسان بررسی می کند.

نقشه برداری در لواسان

مهندس نقشه بردار در لواسان و استفاده از خدمات مهندس نقشه برداری یکی از ضروری ترین امور در زمینه املاک می باشد. املاک در لواسان از جمله زمین،باغ،ویلا جز سرمایه های افراد می باشند که می بایست در هنگام خرید یا فروش املاک از مهندس نقشه بردار برای مشخص کردن حدود اربعه ملک،استعلام ثبتی،تهیه نقشه یو تی ام و جانمایی ملک استفاده کرد.

شرح خلاصه خدمات نقشه برداری در لواسان

نقشه برداری در رودبار قصران-فشم
نقشه برداری در رودبار قصران-فشم

تهیه نقشه یو تی ام ، کارشناس رسمی دادگستری ، جانمایی پلاک ثبتی ، تهیه نقشه شمیم ، تفکیک ، میخ کوبی ، نقشه برداری ، نقشه بردار ، ثبت نام ماده 147، جانمایی سند ، تهیه عکس هوایی ، نقشه هوایی ، تفسیر عکس هوایی ، مهندس نقشه برداری ، جی پی اس شمیم ، نقشه برداری ثبتی ، کارشناس ثبتی املاک ، نقشه برداری ویلا ، تفکیک باغات ، نقشه یو تی ام سازمان آب ، نقشه یو تی ام حریم بستر ، نقشه یو تی ام ماده 147 ، نقشه یو تی ام دهیاری ، نقشه یو تی ام جهاد کشاورزی ، نقشه یو تی ام منابع طبیعی ، نقشه یو تی ام شهرداری ، نقشه تفکیکی ، محاسبه احجام ، نقشه یو تی ام بنیاد مسکن، توسط اکیپ مجرب و فنی ارائه می گردد. کلیه خدمات نقشه برداری توسط کارشناسان رسمی دادگستری و ثبتی به شهروندان در شهر لواسان و حومه ارائه می شود.

نقش مهندس نقشه بردار در امور ملکی لواسان

نقشه برداری در اوشان
نقشه برداری در اوشان

 

مهندس نقشه بردار در لواسان یا کارشناس رسمی دادگستری در زمینه امور ثبتی به شما کمک خواهد کرد تا یک معامله کارشناسی شده داشته باشید. در واقع مهندس نقشه برداری ترازوی هندسی و حقوقی معاملات و سرمایه شماست.

نمونه نقشه یو تی ام در لواسان
نمونه نقشه یو تی ام در لواسان

 

پرسش:  شما قصد خرید یک قطعه زمین به مساحت 1000 متر را دارید و ملک دارای حدود اربعه نامنظم است در این هنگام شما چگونه از صحت مساحت زمین مورد نظر اطمینان حاصل میکنید؟

پاسخ: استفاده از خدمات مهندس نقشه برداری در لواسان یا کارشناس رسمی دادگستری جهت تهیه نقشه یو تی ام ملک.

پرسش: با توجه به قولنامه ای بودن زمین ها چگونه می توانید در صورتی که مساحت واقعی زمین 900 متر باشد به فروشنده اثبات کنید که مساحت زمین کمتر از مساحت معامله است؟

پاسخ: استفاده از مهندس نقشه بردار در لواسان می باشد که پس از تهیه نقشه یو تی ام ملک و حدود اربعه مساحت زمین مشخص می شود.

پرسش: در صورت سند دار بودن زمین شما چگونه می توانید استعلام ثبتی ملک را دریافت کنید و مطمئن شوید سند مورد معامله مربوط به همان زمینی هست که به شما معرفی شده؟

پاسخ : راه آن استفاده از کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی جهت دریافت اطلاعات ثبتی ملک می باشد

پرسش: در صورتی که شک حدود اربعه سند مورد معامله با زمین موجود دارای تداخل و اختلاف ثبتی با املاک مجاور باشد راه آن چیست؟

پاسخ: راه آن استفاده از مهندس نقشه بردار در لواسان و جانمایی پلاک ثبتی در لواسان می باشد.

کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

به دلیل با ارزش بودن املاک که نقش سرمایه را دارند قبل از معامله املاک نقشه یو تی ام ملک در لواسان را توسط نقشه بردار در لواسان تهیه کنید تا سرمایه شما به خطر نیوفتد. گاها مشاهده میکنیم مالکین با هزینه میلیارد تومانی ملک خریداری میکنند ولی حاضر به پرداخت چند میلیون تومان جهت تهیه نقشه یو تی ام و استفاده از نقشه بردار در لواسان نیستند.

نقشه برداری در شمشک
نقشه برداری در شمشک

 

توسط نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی،استعلام ثبتی ملک و استفاده از مشاوره کارشناس رسمی دادگستری در زمینه امور ثبتی و دریافت نقشه ممهور به مهر کارشناس رسمی این اطمینان خاطر را خواهید داشت که ملک خریداری شده شما از لحاظ مساحت،تداخل حدود اربعه و جانمایی پلاک ثبتی مشکلی نخواهد داشت. توجه داشته باشید این امور می بایست قبل از خرید ملک انجام شوند.

به عنوان نمونه قبل از خرید یک ملک در شمشک فشم (لواسان ) می بایست ابتدا ملک روی زمین جانمایی شود طبق سند تا پس از آن مشخص شود آیاد ملک مورد نظر در اراضی ملی یا منابع طبیعی واقع شده است که خرید آن به صلاح نیست و آیا ملک جزء مستثنیات است و قابلیت جانمایی دارد و خرید آن به صلاح است.

در پایان اشاره میکنیم که نقشه بردار در لواسان ترازوی معاملات املاک است و نقش کلیدی در اثبات سلامت معامله را دارد. توجه داشته باشید معامله بدون مشورت و استفاده از کارشناسان حوزه ثبت املاک مساوی با از دست دادن سرمایه است.

نمونه جانمایی پلاک ثبتی در لواسان
نمونه جانمایی پلاک ثبتی در لواسان

 

از گذشته تا کنون و از زمانی که زمین و املاک برای انسان ارزشمند شد، افراد برای کسب منابع درون آن و افزایش قدرتمندی خود اقدام به تصرف اراضی میکردند و گاهی معرضین جاهل بوده و به اراضی و املاک در اختیار دیگران تجاور  می کردند و املاک را تصرف می کردند.

شکل گیری حکم رانی ها، درگیری ها ی بی شمار و خسارت های زیادی به بار آوردند، همگی این درگیری ها نشات گرفته از جسارت حکومت ها جهت تصرف اراضی و گسترش حکومت ها بوده است. انسان های عصر حاضر با توجه به بالا رفتن فرهنگشان این اندیشه های تصرف املاک را در سر ندارند. زیرا با افزایش تمدن اسنانی، قوانین و جامعه قانون مند، این قوانین بودند که مشخص می کردند چه محدوده ای از زمین ها طبق سند متعلق به چه افرادی است.

مالکین زمین ها و املاک لواسان و بخش های آن برای مشخص کردن حدود اربعه املاک نیاز به تجهیزات نقشه بردار و علوم ژئوماتیک دارند که که امروزه به آن نقشه برداری می گویند. علوم مهندسی نقشه برداری به تعیین مرزها ها، پستی و بلندی ها، بافت اراضی، ساختار بنا ها و … می پردازد. جامعه امروزی برای انجام این دسته از قوانین نیازمند بهره مندی از خدمات نقشه برداری می باشند.

نقشه برداری در شهر لواسان با توجه به در حال گسترش بودن شهر و توسعه مرزهای آن، همواره مورد نیاز است. جهت هرگونه تغییر کاربری و ساخت، تعیین تصرف، دریافت اسناد مالکیت، اختلاف مساحی و … می بایست نسبت به تهیه نقشه های مهندسی اقدام کرد که اطلاعات مساحی و حقوقی مورد نیاز املاک در آن موجود باشد.

تهیه نقشه یو تی ام در شهر لواسان بستگی به درخواست مالک دارد. به عنوان مثال در صورتی که برای یک ملک دارای قولنامه در شهر لواسان درخواست سند را از طریق ماده 147 ارائه کنید، باید نقشه UTM تهیه کنید که دارای جدول تعیین مختصات و گواهی مختصات باشد.

تهیه نقشه UTM لواسان معمولا برای مواردی استفاده می شود که اداره ثبت اسناد و املاک لواسان برای صدور سند از متقاضی درخواست این نقشه را دارد. در اسناد تک برگی کروکی از ملک مربوطه درج می شود که آن نقشه در فرمت یو تی ام و توسط کارشناس رسمی دادگستری تهیه و ممهور می گردد.

در واقع می توان گفت در عمده کارهای ثبتی مربوط به املاک، تهیه نقشه UTM ممهور به مهر کارشناس رسمی دادگستری در شهر لواسان امری ضروری است. برخی املاک به دلیل برخی شرایط خود به اطلاعات بیشتر از نقشه یو تی ام از جمله اطلاعات ثبتی نیازمند هستند.

خدمات نقشه برداری در لواسان

نقشه بردار در لواسان
نقشه بردار در لواسان

 

ارائه خدمات نقشه برداری از جمله:  اعزام مهندس نقشه بردار ، تهیه نقشه یو تی ام ، تفکیک زمین ، میخ کوبی پلاک ، تهیه نقشه عرصه ملک ، کاداستر ، تهیه نقشه عرصه ملک جهت صدور سند مالکیت ، جانمایی پلاک ،جانمایی زمین ، مشاور نقشه برداری ، مهندس نقشه بردار ، نقشه برداری ، تهیه نقشه ،تهیه نقشه با سامانه شمیم ، توپوگرافی ،نظارت نقشه برداری ، نقشه برداری فونداسیون ، تهیه نقشه یو تی ام یک دوهزارم ، دفتر نقشه برداری ، شرکت نقشه برداری ، پیمانکار نقشه برداری ، کارشناس نقشه برداری در شهر لواسان،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

بیوگرافی لواسانات و شهر لواسان

 

شهر لواسان
شهر لواسان

لواسان و آب‌ جیحون و آن باد خوش‌نسیم

عیبش مکن که سرای کوه و آفتاب است

دلا مساح سفر بخت نیکخواهت بس

نسیم کوه لواسان پیک راهت بس

سرای لواسان که سرمنزل عشق است و امید

سرای مردم صاحبدل و صاحب نظر است

دگر ز راه طریقت سفر مکن درویش

که سیر معنوی و کنج خانقاهست اینجا

شهر لواسان یکی از شهرهای زیبا با مناظر بکر شهرستان شمیرانات واقع در استان تهران می باشد با مرکزیت لواسانات. عموم مردم تهران و لواسان این شهر را لواسون نام می برند. شهر کوهستانی لواسان واقع در دامنه البرز شکوهمند است. لواسون در موقعیت جغرافیایی ۳۵٫۸ درجه عرض شمالی و ۵۱٫۶ درجه طول شرقی قرار دارد. میانگین ارتفاع لواسان ۱۷۰۰ متر از سطح دریاست.

ابشار یخی هملون شمشک
ابشار یخی هملون شمشک

 

شهرستان شمیرانات تهران به مرکزیت لواسانات در قسمت شمالی شهر تهران واقع شده است. بالاترین ارتفاع سطح دریا در لواسانات کوههای (توچال) با ارتفاع ۳۹۷۵ متر می باشند. شهرستان شمیرانات از سمت شمال به مازندران، از سمت جنوب به تهران، از شرق به شهر های دماوند و پردیس منتهی می شود و از غرب نیز به البرز محدود شده است.

شمیرانات (لواسانات ) مساحتی حدود ۱۱۸۸ کیلومتر مربع را در بر گرفته است. جمعیت لواسان در سال ۱۳۹۵ حدود 18146 نفر بوده‌است. جمعیتی شامل ۹۳۱9 نفر مرد، ۸۸۲9 زن و ۶۱۳1 خانواده.

شهر لواسان در دره ای ییلاقی خوش آب و هوا و در دامنه‌ ضلع جنوبی البرز واقع شده. لواسان به خاطر داشتن مناظر بکر و چشم نواز، از رودخانه جاجرود و دریاچه دارک زون شهرت یافته گرفته است. طبیعت سرسبز این شهر از دامنه‌های شمالی آغاز می‌شود و تا ساحل دریاچه سد لتیان ادامه پیدا کرده است.

لواسان در ده کیلومتری شمال شرق تهران واقع شده است و به عنوان نزدیک ‌ترین منطقه زیبا و بکر شهر تهران شناخته شده است. فاصله شهر لواسان تا اتوبان شهید بابایی حدود نه کیلومتر می‌ باشد که در کمتر از بیست دقیقه می‌توان به آن دسترسی پیدا کرد. همچنین می توان از طریق جاده لشگرک به لواسان به آسانی به اتوبان ارتش و شمیران تردد کرد.

وجه تسمیه،گویش و ریشه لواسان

نقشه برداری شهرداری فشم
نقشه برداری شهرداری فشم

 

لواسون در زبان پارسی پهلوی به معنای لبه کوهی می باشد که محل طلوع خورشید است. در واقع لواسان از دو واژه  “لو” و “آسان” تشکیل شده است. لو به معنی (لبه کوه) است. در لهجه قدیم مردم تهران (لَواشُویَن) به معنی به سر کوه رسیدن نور خورشید به هنگام غروب است

لو صورت محلی کلمه لب در زبان پهلوی پارسی می باشد. اهالی قدیم لواسون خود را لباسانی می نامیدند. واژه “اسان” که صفت فاعلی از مصدر آسدن به معنی بلند شدن و برخاستن آمده است. الف و نون در آخر دو مکان لواسان و خراسان علامت صفت فاعلی می باشد و پسوند مکان نیست.

لواسان به معنای لبه مکانی است که در  واژه بالا آمدن در واقع اشاره به خورشید دارد. به معنای جامع لواسان یعنی لبه کوهی که محل طلوع خورشید است. توجه داشته باشید لواسان بدون پسوند یا پیشوند می باید نام برده شود. نباید لواسان را با پسوند لواسان کوچک یا لواسان بزرگ که مناطق دیگر شهریتان لواسانات هستند، نام برد.

بومیان و افراد محلی شهر لواسان به گویش لواسانی حرف می زنند. گویش یا لهجه اهالی لواسان نوعی از لهجه های فارسی- مازنی می‌باشد که شباهت بسیاری به زبان اهالی مازندران دارد. برخی روستا های لواسان از جمله (ایرا – وسکاره) به زبان مازندرانی صحبت می‌کنند. اهالی لواسان اصالتی کاسپینی دارند و زبان بومی آنها ترکیبی از زبان فارسی و زبان‌های کاسپین است.

نقشه بردار در لواسان

نقشه بردار در لواسان
نقشه بردار در لواسان

 

کلیه خدمات نقشه برداری در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری و امور ثبتی آلفا مپ ارائه می گردد.

نقشه بردار در لواسان یا به تعبیر بهتر مهندس نقشه بردار یا مهندس علوم ژئوماتیک(علوم اندازه گیری زمین) فردی است دارای تحصیلات مرتبط در رشته مهندسی نقشه برداری. این رشته دارای شاخه های گوناگون میباشد از جمله فتوگرامتری، سنجش از دور، جی آی اس ، ژئودزی و… مهندس نقشه بردار لواسان به علوم اندازه گیری زمین آشنایی کامل پیدا میکند.

بیشتر بخوانید: شرح وظایف مهندس نقشه برداری

در پروژه های مختلف از جمله راهسازی،ساختمان،صنعتی،کاداستر و کلیه امور مربوط به اندازه گیری دقیق و تهیه نقشه به کار گرفته می شود. مهندس نقشه بردار در لواسان در زمینه امور ثبتی(کاداستر) نقش پر رنگی خواهد داشت زیرا ترازوی معاملات املاک نقشه بردار می باشد.

در صورتی که نیاز به معامله خرید یک ملک را داشته باشید می بایست از مهندس نقشه برداری استفاده کنید جهت محاسبه مساحت ملک و حدود اربعه آن و همچنین دریافت استعلام ثبتی ملک مورد نظر.

نقشه بردار در لواسان به منظور تعیین محدوده های تعریف شده و تعیین حقوق آن ها اقدام به تهیه نقشه یو تی ام لواسان توسط گیرنده ماهواره ای مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم میکند. این محدوده ها می تواند شامل زمین،باغ،ویلا و … باشد.

نقشه برداری فشم
نقشه برداری فشم

نقش نقشه برداری در کاداستر شهری لواسان

مهندس نقشه بردار در لواسان موقعیت املاک ، معبرهای اصلی و فرعی شهری و … مشخص و ترسیم می کند. مالکین محترم می توانند با مراجعه به مهندس نقشه بردار در لواسان به سهولت به جایگاه های مختلف ساخته شده در سطح شهر دسترسی پیدا کند.

نقش نقشه برداری لواسان در امور ثبتی کشاورزی

مهندس نقشه بردار در لواسان حدود اربعه املاک زراعی را مشخص میکند و حدود اربعه زمین ها راه پس از مشخص شدن روی زمین میخ کوبی (چهار میخ) میکند. این امر باعث می شود اختلاف های ثبتی بین املاک مجاور کاهش پیدا کند. همچنین با استفاده از علوم GIS میتوان اطلاعات کامل تری از وضعیت زمین در سالهای گذشته به مالک ارائه داد و با تهیه نقشه های هوایی سالیان گذشته وضعیت نهرها و آثار کشت و زرع را مشخص کرد.

نقشه برداری لواسان در امور مالی و مالیاتی

مهندس نقشه بردار در لواسان با تهیه نقشه یو تی ام لواسان و ارائه نقشه به مالک تعیین مالیات و ساز و کار اخذ مالیات انجام می شود. اطلاعات ملکی و مالی مورد نیاز ثبت و ضبط می شود و کاربر با مراجعه به آن می تواند اطلاعات مالی لازم جهت اخذ مالیات از بنگاه های مالی را به دست آورد.

مهندس نقشه بردار لواسان در تمام مراحل پروژه های سیویل قبل از شروع پروژه و حین اجرای خدمات مهندسی نقشه برداری و حتی پس از آن نسبت به ثبت بصری پروژه با دوربین های توتال استیشن(دوربین نقشه برداری) و گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم نسبت به جمع آموری اطلاعات مکانی و مساحی اقدام. انجام این امور میتواند جهت رفع هرگونه ابهام در کلیه مراحل خدمات نقشه برداری به نقشه بردار کمک کند.

نقشه برداری ساختمانی میگون
نقشه برداری ساختمانی میگون

خدمات نقشه برداری در لواسان قبل از ساخت ساختمان

 1. مساحی حدود اربعه، تهیه نقشه توپوگرافی و نقشه سایت پلان در لواسان.
 2. بررسی ابعاد اربعه و مساحت وضعیت موجود زمین و مطابقت آن با سند ثبتی و پیاده سازی طول وابعاد سند بر روی نقشه.
 3. کمک به تیم معماری جهت جانمایی بهترین مکان احداث ساختمان در لواسان توسط تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود.
 4. جانمایی سایت پلان بر اساس دستور نقشه شهرداری لواسان بر روی نقشه های ازبیلت.

خدمات نقشه برداری در لواسان حین ساخت ساختمان

از مزایای کلی حضور مهندس نقشه بردار در لواسان جهت نقشه برداری ساختمانی میتوان به افزایش دقت و صحت اجرای نقشه ها و در نتیجه افزایش تاثیرات واقعی محاسبات فنی سازه و معماری، محاسبات زلزله و افزایش بهره وری در زمان اجرای پروژه اشاره کرد.

 • پیاده سازی سایت پلان و جانمایی محل فونداسیون توسط تجهیزات نقشه برداری.
 • کنترل خاکبرداری و گود برداری و محاسبات احجام بر اساس برداشت(نقشه برداری) مکرر از سطح سایت بنا به تقاضای کارفرما.
 • کنترل جانمایی فونداسیون توسط تجهیزات نقشه برداری از قبیل دوربین نقشه برداری با دقت بالا.
 • جانمایی و کنترل چاه شمع ها (پس از هر مرحله گود برداری در پروژه های بلند مرتبه).

خدمات نقشه برداری در لواسان پس از ساخت ساختمان

هنگام تعمیر، بازسازی و احیا یک بنا و یا اجرای یک طرح جدید در لواسان پس از ساخت بنا و یا تغییر در طراحی حین اجرای یک بنا نیاز به خدمات نقشه برداری به شدت احساس میشود. قدم اولیه درتمام این پروژه ها تهیه نقشه وضعیت موجود (ازبیلت) است. نقشه بردار در لواسان موظف است داده های لازم بسته به نوع پروژه و نیاز پیمانکار را از محل پروژه استخراج کند.

خدمات نقشه برداری تخصصی در لواسان

نقشه برداری تصفیه خانه فشم
نقشه برداری تصفیه خانه فشم
 • نقشه برداری میکروژئودزی، و تهیه نقشه ازبیلت ستونها و دیوار های حایل در لواسان.
 • نقشه برداری تهیه پلان ازبیلت نمای یک ساختمان جهت اجرای نمای جدید و یا بازسازی نمای موجود در لواسان.
 • جهت پروژه های بازسازی تهیه نقشه ازبیلت کلیه اجزای تاسیسات الکتریکی در لواسان.
 • مستند سازی میراث فرهنگی در راستای شناخت آثار تاریخی و ملی و تهیه طرح های حفاظت در لواسان.

نقشه یو تی ام با مهر کارشناس رسمی لواسان

نقشه یو تی ام با مهر کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

نقشه برداری ثبتی لواسان
نقشه برداری ثبتی لواسان

نقشه یو تی ام لواسان یا به صورت خلاصه نقشه یو تی ام یا با واژه انگلیسی UTM در واقع بیانگر یک نقشه با فرمت استاندارد است که سیستم مختصات بکار گرفته شده جهت تهیه نقشه یو تی ام دارای مختصات یو تی ام است.

بیشتر بخوانید: نقشه یو تی ام چیست؟

سیستم مختصات یک واحد تهیه نقشه است که گزینه مورد نظر ما نقشه یو تی ام است. واژه لاتین UTM  مخفف یک جمله انگلیسی با نام کامل Universal Transverse Mercator می باشد با ترجمه سیستم مختصات معکوس مرکاتور جهانی می باشد.

نمونه نقشه یو تی ام در لواسان
نمونه نقشه یو تی ام در لواسان

 

در واقع توسط این سیستم مختصات جهانی کره زمین همچون پازل زون بندی شده که کشور ما در زون 38،39،40،41 قرار دارد هر نقطه از کشور ما مخصوصا منطقه لواسان دارای یک مختصات یو تی ام خاص است که مشابه دیگری ندارد. لواسان در زون 39 سیستم مختصات یو تی ام قرار دارد.

پس از تهیه نقشه یو تی ام چهار گوشه یک زمین در لواسان توسط سیستم مختصات یو تی ام موقعیت این ملک روی نقشه مشخص و ثبت میگردد و در معاملات املاک می توان از آن استفاده کرد. نقشه یو تی ام توسط ابزاری به نام گیرنده مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم و دوربین نقشه برداری تهیه می شود و در سیستم کاداستر ثبت می شود.

روش کار تهیه نقشه یو تی ام در لواسان بدین گونه است که حدود اربعه ملک توسط گیرنده شمیم برداشت می شود سپس دو نقطه مشترک که توسط دوربین نقشه برداری ایجاد شده را برداشت می کنیم و توسط نرم افزارهای مرتبط نقشه را در سیستم مختصات یو تی ام لواسان ترسیم میکنیم.

تهیه نقشه یو تی ام در لواسان چه کاربرد هایی دارد؟

تهیه نقشه یو تی ام لالان (لواسان )
تهیه نقشه یو تی ام لالان (لواسان )

– استقرار ملک نقشه برداری شده در لواسان در مكان خود:

بوسیله نقشه یو تی اممعتبر  ملک شما دارای مختصات انحصاری در منطقه  می گردد و مالک دیگر در آن منطقه نمی تواند ادعا کند که ملکی با مشخصات فنی و مختصاتی ملک شما را مالک است. در این حالت قطعه ملک شما با هیچ زمین دیگری در منطقه اشتباه گرفته نمی شود. بدین شکل ، مختصات مشخص شده متعلق ملک مورد تعرفه می باشد و از ثبت مجدد زمین برای ملک دیگر جلوگیری به عمل می آید.

– تعیین مساحت دقیق املاک لواسان در حد سانتی متر:

با نقشه یو تی ام  وقتی گوشه های ملک با دقت سانتی متر بر روی زمین مشخص باشد بنابراین مساحت با دقت سانتی متر بدست می آید که با توجه به بالا رفتن ارزش هر روز املاک و همچنین بالا رفتن قیمت هر متر زمین، اطمینان از مساحی دقیق زمین منجر می شود به خرید و فروش ملکی با دانش و جلوگیری از ضرر فروشنده. در صورتی که ملکش بزرگتر از مساحت مکتوب شده در قولنامه باشد و یا ضرر خریدار، در صورتی که مساحت واقعی کمتر از مساحت غیر دقیق قید شده در قولنامه باشد.

– عدم تجاوز و جابجايي و تعارض املاک در لواسان:

بعد از تهیه نقشه UTM در لواسان تحدید حدود دقیق برای  ملک شما مشخص می شود و حدود اربعه انحصاری با املاک مجاور با دقت سانتی متر مشخص می شود و از تجاوز به ملک و جابجایی حدود اربعه مرزی قطعات همجوار نسبت به ملک شما جلوگیری به عمل می آید.

– به حداقل رسیدن اختلافات ملکی در لواسان:

در صورتی که تمام قطعات املاک یک بخش همانند پازل در محل درستخود قرار داده شوند و مرزهای بین املاک به درست مشخص شود، اختلافات املاک به کاهش پیدا می کند و شاهد اختلاف املاک و عدم استفاده مالک به دلیل اختلافات ملکی مربوطه نخواهیم نمی باشیم.

جانمایی پلاک ثبتی در لواسان

جانمایی پلاک ثبتی در اوشان(لواسان)
جانمایی پلاک ثبتی در اوشان(لواسان)

 

جانمایی پلاک ثبتی با مهر کارشناس رسمی دادگستری در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

 

نمونه نقشه جانمایی سند در لواسان
نمونه نقشه جانمایی سند در لواسان

 

زمانی که نیاز باشد مکان دقیق یک پلاک ثبتی در لواسان را بر روی نقشه یا زمین نمایان کنند، از گزینه تخصصی ثبتی جانمایی پلاک ثبتی بهره می برند. در صورتی که ملک شما در لواسان دارای اختلاف مساحی ( متراژ ) باشد، یا سند شش دانگ منگوله دار در دست دارید که مکان دقیق ملک را مطلع نیستید، یا ملک یک قطعه زمین هستید که پلاک ثبتی آن را نمی دانید، گزینه حل این مشکلات جانمایی پلاک ثبتی یا همان جانمایی سند می باشد.

بیشتر بخوانید: جانمایی پلاک ثبتی چیست؟

راجع به سند های قدیمی قبل و بعد انقلاب که مالک زمان زیادی ملک را رها نموده و در زمان معاصر از مکان دقیق ملک آگاهی ندارد و یا زمین به وراث واگذار است و ورثه اصل سند شش دانگ را در اختیار دارند اما از مکان ملک آگاهی ندارند.

جانمایی پلاک ثبتی در آهار
جانمایی پلاک ثبتی در آهار

کاربرد جانمایی پلاک ثبتی در لواسان

جهت مشخص کردن مکان ملک تنها راه را می توان جانمایی پلاک ثبتی دانست. جهت انجام پروسه جانمایی پلاک ثبتی در لواسان این عملیات توسط کارشناس رسمی دادگستری با توجه به پلاک ثبتی اصلی و فرعی و سوابق ثبتی قابل انجام است. با مطالعه پرونده و انجام کامل جانمایی سند مشخص کردن مکان ملک روی زمین و میخ کوبی در روی زمین در شهر لواسان و حومه امکان پذیر است.

توجه داشته باشید که کار جانمایی پلاک ثبتی در لواسان پروسه ای پیچیده دارد و دارای بار حقوقی بالایی می باشد پس توجه داشته باشید این نقشه با نقشه یو تی ام بسیار متفاوت است زیرا نقشه یو تی ام از وضع موجود ملکی که مشخص است توسط نقشه برداری و مساحی بدست می آید و سریعا ترسیم می شود ولی نقشه جانمایی پلاک ثبتی در لواسان نیاز به بررسی های ثبتی دارد که پروسه ای زمان بر هم می باشد.

کارشناس پس از دریافت کپی سند از مالک سوابق ثبتی را بررسی میکند همچنین پلاک ثبتی اصلی،پلاک ثبتی فرعی،شماره قطعه و مفروزی ملک را مورد ارزیابی قرار می دهد. به بیان ساده تر کار جانمایی پلاک ثبتی در لواسان همانند چیدن پازل چند صد قطعه ای می باشد  که ما به دنبال یک قطعه از آن پازل هستیم.

مشخص کردن مکان یک ملک بر اساس اصلاعات ثبتی از جمله پلاک اصلی و فرعی و با استناد به نقشه های تفکیکی قدیمی معتبر مانند نقشه ثبتی مستند منطقه مورد تعرفه، بر روی نقشه تهیه شده در سیستم مختصات  UTM را پروسه جانمایی پلاک ثبتی می گویند.

در تحلیل و تحقیق اولیه ی سند های منگوله دار قدیمی م، کارشناس رسمی دادگستری در لواسان تحلیل و برآورد ابتدایی از وضعیت ثبتی ملک بر اساس تحقیق خود پیدا می کند. توجه داشته باشید می بایست پروسه جانمایی پلاک ثبتی به صورت کامل انجام شود تا بتوان اعلام نتیجه مثبته به کارفرما پروسه جانمایی سند در لواسان اعلام شود.

نقشه یو تی ام جانمایی پلاک ثبتی سند

تهیه نقشه جانمایی سند اوشان
تهیه نقشه جانمایی سند اوشان

 

بدون تهیه و در دست داشتن نقشه جانمایی پلاک ثبتی در لواسان که موقعیت دقیق چهار گوشه ملک در سیستم مختصات UTM  و شماره پلاک ثبتی ملک و درج کامل اطلاعات ثبتی ملک نمی توانید ملک را در تصرف داشته باشید یا معامله کنید

در اداره ثبت لواسان، با توجه به وضعیت بخش و منطقه به چند قطعه یا ناحیه یا بخش تقسیم می شود. ثبت کلیه اموال غیر منقول واقع در ناحیه اقدام و پلاک دهی صورت می گیرد. نمره تعیین شده برای هر ملک را پلاک می نامند.

نمونه نقشه یو تی ام در فشم
نمونه نقشه یو تی ام در فشم

 

نقشه یو تی ام ممهور به مهر کارشناس رسمی دارای اعتبار فنی و حقوقی است، بدین علت است که اداره ثبت لواسان نقشه جانمایی پلاک ثبتی ممهور شده به مهر کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری را برای اخذ سند تک برگی در مورد اراضی فاقد سند ( مبایعه نامه ای) و زمین با اسناد قدیمی اجباری مورد تایید قرار می دهد. بدین شکل از صحت تعلق اسناد به قطعات با مختصات  UTM فعلی قبل از صدور سند قطعی اطمینان حاصل می شود.

قبل از خرید و فروش املاک قولنامه ای در لواسان ، از مالک استعلام پلاک ثبتی را درخواست کنید و ضمیمه اسناد معامله کنید. در غیر این صورت محتمل است سند مورد معامله متعلق به ملکی دیگر باشد. ممکن است خود مالک از موضوع بی اطلاع باشد و در آینده برای گرفتن سند تک برگی دچار مشکل شود.

در واقع با جانمایی پلاک ثبتی می توانیم به مجموعه ای از اطلاعات ثبای از جمله پلاک ثبتی اصلی و فرعی ملک و مختصات یو تی ام گوشه های ملک جهت میخ کوبی روی زمین دسترسی پیدا کنیم. نقشه جانمایی پلاک ثبتی در واقع موقعیت اصلی ملک در نقشه تفکیکی است.

تهیه نقشه شمیم در لواسان

تهیه نقشه شمیم در لواسان
تهیه نقشه شمیم در لواسان

 

تهیه نقشه شمیم توسط جی پی اس مولتی فرکانسه در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

سامانه شمیم در لواسان چیست؟  ( شبکه مدیریت یکپارچه ملک)

سامانه شمیم به منظور مدیریت و یکپارچه سازی املاک در کل کشور زیر نظر سازمان ثبت اسناد به بهره برداری رسید. سیستم کار سامانه شمیم در لواسان به این صورت میباشد که روی پشت بام اداره ثبت لواسان یک فرستنده کورس که از سیستم اسپایدر لایکا استفاده میکنید نصب میکنند.

بیشتر بخوانید : سامانه شمیم چیست؟

این گیرنده کورس به عنوان دستگاه بیس مرجع عمل میکند و مهندس نقشه بردار لواسان توسط گیرنده متحرک(روور) به این فرستنده متصل می شود از طریق اینترنت و ماهواره ها و اصطلاحا تصحیحات را دریافت میکند.

نمونه نقشه شمیم در لواسان
نمونه نقشه شمیم در لواسان

 

گیرنده های مولتی فرکانس شمیم موقعیت املاک را طبق تصحیحات سامانه شمیم(کورس مرجع) در سیستم مختصات یو تی ام ثبت میکنند این امر کمک میکند تا یک نقشه کاداستر یکپارچه املاک در لواسان تهیه شود. سامانه جامع شمیم در اداره ثبت لواسان راه اندازی شده است که بر مبنای یک سیستم مختصات جامع کشوری موقعیت املاک را تثبیت می کند.

شبکه یا سیستم مختصات UTM یک سیستم مختصات بین المللی است اما سامانه شمیم یک شبکه داخلی و مربوط به سازمان ثبت اسناد و املاک است. این دو سیستم کاربرد های مختص به خود را دارند که هر دو برای امور مربوط به اخذ سند تک برگی از اداراه ثبت  الزامی هستند.

سامانه یا شبکه مدیریت یکپارچه ملک (شمیم) بر اساس قانون کاداستر (حد نگار) و آیین نامه اجرایی ثبتی مصوب و با هدف تثبیت اراضی تحت پوشش ارگان های دولتی با صدور اسناد کاداستر، هوشمند سازی عملیات تهیه نقشه و یکپارچه سازی عملیات ثبتی در سطح استان و جلوگیری از تداخل و تعارض در صدور اسناد و حدود اربعه املاک به بهره برداری رسیده است.

کاربرد سامانه شمیم در لواسان

تهیه نقشه شمیم در ایگل
تهیه نقشه شمیم در ایگل

به دلیل اختلاف های ثبتی موجود راجع به مالکیت املاک، تجاوز به محدوده املاک دیگر و احتیاج مبرم به داشتن استعلام آنی در تهیه نقشه  ملک، سامانه ای تحت نام (شمیم) توسط سازمان ثبت اسناد و املاک کشور ارائه طراحی و در دسترس قرار گرفته است.

سامانه شمیم پایگاه دیتا جامع از کلیه اراضی کشور از نظر موقعیت قرار گیری و اطلاعات ثبتی است. در هنگام برداشت نقاط ( نقشه برداری ) در صورتی که یک نقطه اشتباه قرائت شود، به صورت آنی توسط سامانه شمیم اعتبار سنجی نخواهد شد.

یکی از محاسن سامانه شمیم در لواسان این است که تثبیت ثبتی و هندسی املاک در سیستم کاداستر دقیق و صحیح تثبیت می شود. همچنین باعث جلوگیری از تداخل و تجاوز املاک می گردد. استقرار پلاک های ثبتی در موقعیت واقعی و کشوری صحیح تر خواهد بود. سامانه جامع کاداستر دقیق و مستند عمل میکند، و نقش اساسی در اجرای دقیق قانون کاداستر ایفا می کند.

با اجرای شدن کاداستر و در دسترس قرار گرفتن سامانه شمیم استفاده کاربران نقشه بردار و افراد ذیصلاح از سرویس ها و خدمات این طرح با بهره گیری از گیرنده های شمیم( جی پی اس شمیم)  فراهم شده و کاربران می توانند عوارض و گوشه ها املاک  را با دقت مناسب برداشت نمایند. با استقرار این سامانه در تکمیل طرح کاداستر خصوصا کاداستر زراعی و روستایی تسریع می شود.

املاکی که در شهر لواسان و حومه با استفاده از سامانه شمیم ثبت و صدور سند می‌شوند در صورتی که به هر علتی حدود آنها(مرز طبیعی) در روی زمین از بین برود یا تصرف شود با دقت سانتی‌متر قابل پیاده‌سازی دوباره است. حقوق مالکانی که موقعیت املاک خویش را در سامانه شمیم تثبیت کنند، موقعیت املاکشان در بانک کاداستر نزد سازمان ثبت اسناد و املاک کشور محفوظ است و تثبیت می شود.

راه اندازی سامانه شمیم در لواسان جلوگیری از بی نظمی های مالکیتی پس از حوادثی از قبیل(سیل-زلزله) را فراهم خواهد آورد. در صورت وقوع سیل، زلزله، حدود املاک از به هم بخورد، مجدد می توان حدود اربعه را توسط گیرنده های مولتی فرکانس متصل به سامانه شمیم روی زمین پیاده نمود.

سامانه شمیم در شهر لواسان باعث شده که تمامی املاک و اراضی لواسان ذز یک سیستم مختصاتی یکپارچه ثبت گردند. در اصطلاح هیچ ملک یا زمینی با ملک یا زمین دیگری تداخل مرز ندارد و بصورت کاملا مجزا حدود اربعه مشخص در سیستم شمیم دارد.

تهیه نقشه یو تی ام منطبق بر سامانه شمیم توسط کد اعتبار سنجی SSBR  در شهر لواسان و حومه توسط کارشناس رسمی دادگستری رشته امور ثبتی توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ در اسرع وقت تهیه می گردد. با بهره گیری از دقیق ترین گیرنده های مولتی فرکانس شمیم.

تهیه نقشه و عکس هوایی در لواسان

تهیه نقشه و عکس هوایی لواسان
تهیه نقشه و عکس هوایی لواسان

 

تهیه نقشه و عکس هوایی با مهر کارشناس رسمی دادگستری در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

نقشه های هوایی به صورت کلی جهت نمایش بخش دارای وسعت بالا از اراضی و املاک استفاده می شوند که جهت یک سری امور مهندسی مورد نیاز ما باشند از جمله جانمایی پلاک ثبتی. این اراضی و املاک دارای مساحت های عمدتا بالا می باشند، به صورت کلی از طرق مختلف همانند تهیه نقشخ UTM و مثل آن با نقشه برداری زمینی نمی توان کل محدوده را برداشت کرد.

بیشتر بخوانید: عکس هوایی و تفسیر عکس هوایی چیست؟

در شهر لواسان برای انجام این امور نقشه برداری از تهیه نقشه هوایی می توان استفاده کرد. در نقشه تهیه شده توسط عکس هوایی اطلاعات خروجی از ابزار های برداشت (پهپاد) و نحوه تهیه این نقشه با سایر نقشه های مورد استفاده در امور ثبتی و ملکی متفاوت می باشد.

نقشه هوایی لواسان
نقشه هوایی لواسان

 

مقصود از تفسیر عکس های هوایی، مشخص کردن و بررسی عوارض، استخراج دیتا و تعیین حدود بر روی عکس های هوایی می باشد. تهیه مدل رقومی و برداشت کلیه المان های هندسی شامل طول و عرض، مساحت و ارتفاع در تفسیر کردن عکس های هوایی از اهمیت ویژه برخوردار است. کارشناس رسمی مفسر عکس هوایی می بایست دقت کافی را در این زمینه بکار گیرد. در پروسه تفسیر عکس های هوایی رکن های اساسی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد از جمله، مقیاس ، سال عکس‌برداری، زمان عکس‌برداری (مربوط به چه فصلی است) و ساعت عکس‌برداری.

تهیه عکس هوایی در لواسانات
تهیه عکس هوایی در لواسانات

 

جهت شناسایی عوارض می‌توان ثبت شده در عکس ها از المان ها و فاکتور های گوناگونی بهره گرفت .تخصص این امور در شرح وظایف کارشناسان رسمی دادگستری و تایید صلاحیت شده توسط شورایعالی کارشناسان می باشد. در عصر فعلی با پیشرفت علوم و تکنولوژی ها مهندسی ژئوماتیک (نقشه برداری ) و تهیه عکس‌های هوایی، استفاده از این دانش ها برای ثبت و مستند حقایق بسیار با ارزش است. از این مستندات ( نقشه های هوایی) می توان در زمینه های مختلف بهره گرفت از جمله جهت ارائه ادله جهت تامین دلیل به دادگستری جهت حل اختلافات ملکی و ثبتی.

کارشناسان مفسر عکس‌های هوایی در لواسان با استفاده از تخصص آکادمیک خود در امور تفسیر عکس های رقومی و آنالوگ ، در موارد مربوط به اختلاف در حوزه املاک یا تعیین حدود اربعه املاک، مستندات و مدارک لازمه را جهت ارائه به مراجع قانونی تهیه می‌کنند. در زمینه هایی که بین صاحبان املاک و کشاورزان در مورد زمین‌های زراعی اختلاف به وجود بیاید، عکس های هوایی به ‌عنوان یکی از مستندات معتبر مورد استفاده قرار داده می شوند و پس از تفسیر جهت ارائه نظر به هیات کارشناسان دادگستری ارائه می شوند.

تفسیر عکس‌های هوایی لواسان چگونه انجام می شود؟

برداشت ( نقشه برداری پهپاد) عوارض و جزییات املاک در شهر لواسان و حومه توسط دوربین‌های تصویر ‌برداری نصب شده روی پرنده های هدایت پذیر را عکس بردای هوایی می‌گویند.

به صورت کلی دو نوع عکس هوایی وجود دارد:

 • عکس‌های هوایی آنالوگ
 • عکس‌های دیجیتال

کاربرد های عکس ها و تصاویر هوایی در لواسان:

تهیه نقشه های هوایی عصر فعلی و دهه های گذشته

 • مطالعات زمین‌شناسی و تغییر اقلیم
 • تفسیر عکس و تصاویر به روز
 • راه‌سازی و ابنیه
 • محیط زیست و عوارض طبیعی
 • کشاورزی و منابع آب
 • برنامه‌ریزی شهری لواسان

مورد استفاده قرار می گیرند، عکس های هوایی به‌ عنوان سند در خیلی از موارد مهندسی کارساز و کاربردی است. عوارضی که به صورت طبیعی در پیرامون ما وجود دارند معمولاً عوارض پیچیده و غیر قابل تشخیص از نظر تفسیر عکس های هوایی می باشند. این مسئله در عوارضی طبیعی همچون باغ ها و جنگل های ساخت بشر نیز به وضوح قابل تفسیر می باشد. جنگل ها و مراتع طبیعی بدون قاعده و با پوششی پیچیده به وجود آمده اند اما جنگل های ساخت انسان با خطوط منظم در کنار هم کاشته شده اند و تقریباً از نظم خاصی پیروی می کنند.

تهیه نقشه عکس دهه 40 لواسان
تهیه نقشه عکس دهه 40 لواسان

 

عکس های هوایی پایه تولید نقشه های هوایی لواسان در سیستم تصویر یو تی ام می باشند. با استفاده از این نقشه ها می توان عکس ها را ژئورفرنس(زمین مرجع)  نمود پس از ژئورفرنس نمودن یا همان زمین مرجع نمودن تصاویر می توان نقشه یو تی ام وضع موجود ملک را روی آن جانمایی کرد. تفاوت وضع موجود را با حدود ملک و یا پوشش گیاهی ملک در گذشته نیز می توان مقایسه کرد .

مقایسه این دو دوره زمانی مشخص می کند تغییرات در ملک به چه صورت است و بر اساس آن می توان فهمید که چه تغییراتی در ملک در گذر زمان صورت گرفته. تهیه نقشه و عکس هوایی از املاک و اراضی لواسان توسط پهپاد های پیشرفته نقشه برداری با استفاده از مهندسین نقشه برداری فعال در حوزه فتوگرامتری در تیم کارشناسی آلفا مپ در اسرع وقت.

شعار تیم آلفا مپ تهیه نقشه سامد ( سریع – استاندارد – معتبر – دقیق ) توسط تیم خبره نقشه برداری و امور ثبتی.

کارشناس رسمی دادگستری در لواسان

کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان
کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان

 

خدمات کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری در لواسان ،  فشم،  اوشان،  میگون،  افجه،  لواسان بزرگ،  زایگان،  لالان،  زایگون،  لالون،  رودبار قصران،  آهار،  سبو بزرگ،  سبو کوچک،  آبنیک،  احمد آباد،  استلک پایین،  اصطلک،  امامه،  زردبند،  زیاد آباد،  احمد آباد،  امین آباد،  انباج،  ایرا،  ایگل،  باغگل،  سینک،  شمشک بالا،ن  شمشک پایین،  شورکاب،  شهرک باستی،  علائین،  باغدره،  برگ جهان،  بوجان،  پس قلعه،  پشت لایجان،  پورزند،  قاضی آباد،  کردیان،  کلان،  کلاک،  کلوگان،  کمرخانی،  کند بالا،  کند پایین،  کیور،  سد لتیان،  توک مزرعه،  سنگ لشگری،  پی دو برادران،  تیمور آباد،  جائیج،  جوزک،  جیرود،  گرمابدر،  گلدونک،  گندم مجد،  چناربن،  چهارباغ،  لواسان بزرگ،  لواسان کوچک،  لشگرک،  حاجی آباد،  حصار بو علی،  حدادیه،  حاجی آباد،  مزرعه سادات،  مزرعه شاه نشین،  میگون،  دربند سر،  درود،   دره جوزار،  دستگرد،  ناران،  ناصرآباد،  ناظم آباد،  نجارکلا،  نیکنام ده،  رسنان،  روته،  رودک،  همه سین،  هنزک،  هیزم ده، در اسرع وقت توسط گروه نقشه برداری آلفا مپ ارائه می گردد.

کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی در شهر لواسان فردی است که در امور ثبتی فنون و علم را به کار می گیرد و توانمندی و تخصص لازم در امور ثبتی و نقشه برداری را دارد.

بیشتر بخوانید: شرح وظایف کارشناس رسمی

کارشناس رسمی دادگستری می بایست به ‌صورت رسمی و قانونی (مستند قوانین ثبتی) درباره یک پروژه ثبتی و موضوع نظر تخصصی ثبتی ارائه کند. در محاکم قضایی در امور ملکی قاضی مسئولیت رسیدگی به مسائل مربوط به یک پرونده را دارد و حق رسیدگی و صدور رأی عادلانه طبق مستند قانونی راجع به پرونده را دارد.

کارشناس رسمی دادگستری لواسان
کارشناس رسمی دادگستری لواسان

 

در امو تخصصی ثبتی و ملکی در واقع قاضی پرونده از هیات کارشناس سه نفره رسمی استفاده میکند جهت صدور رای کارشناسی شده در امور ثبتی و ملکی. به عنوان نمونه جهت حل اختلاف ثبتی در مرز دو ملک در لواسان قاضی پرونده دستور تهیه و تفسیر عکس هوایی منطقه مورد مناقشه را صادر می کند. این عملیات توسط کارشناس رسمی دادگستری تهیه و تفسیر می شود و نتیجه کارشناسی به دادگاه ارائه می شود.

نقش کارشناس رسمی دادگستری در امور ملکی لواسان

تهیه نقشه یو تی ام شمشک
تهیه نقشه یو تی ام شمشک

 

در نمونه دیگر در امور ثبتی مالک یک ملک سندی در دست دارد که پس از جانمایی پلاک ثبتی در لواسان توسط کارشناس رسمی مشخص می شود که ملک ایشان در تصرف شخص دوم قرار گرفته. در این مواقع مالک پس از تامین دلیل به دادگاه مراجعه می کند که قاضی دستور رسیدگی را به کارشناس رسمی دادگستری ارائه میکند. کارشناس رسمی پس از تهیه نقشه جانمایی پلاک ثبتی مجدد نظر کارشناسی را جهت اخذ تصمیم و علام رای تسلیم دادگاه می کند.

در صورتی که مقرر شود از نقشه برداشت وضع موجود در اسناد رسمی استفاده شود، تاییدیه کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی مورد استناد می باشد. در زمان سفارش خدمات نقشه برداری (تهیه نقشه یو تی ام ) توجه کنید کنید که ارگان دولتی سفارش دهنده نقشه از مالک تاییدیه کارشناس رسمی را درخواست کرده.

در صورتی که سند شش دانگ ملک شما در لواسان مشکل هندسی و حقوقی نداشته باشد، برای صدور سند تک برگ از شما نقشه UTM با تایید کارشناس رسمی دادگستری لواسان را درخواست می کنند. به صورت کلی دریافت تاییدیه فنی ثبتی جهت نقشه های مختلف و اعلالم نظر کارشناسی پیچیدگی ثبتی کمتری دارد و فقط مهر تایید بر موارد فنی نقشه یو تی ام ( وضع موجود) برداشت شده می باشد.

نقش کارشناس رسمی در حل اختلاف ملکی در لواسان

در مورد های که املاک و اراضی در شهر لواسان و حومه دارای مشکلات ثبتی و سندی باشند ارگان مربوطه برای صدور سند رسمی نیازمند دیتا ها و تاییدیه معتبر باشد، از مالک می خواهند نقشه تهیه شده با مهر کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان انجام شود. معمولا در این مواقع اداره ثبت لواسان علاوه بر پارامترهای برداشتی نقشه برداری، نیاز به دریافت تاییدیه مستند و قانونی در مورد سایر موارد مالکیتی، ثبتی و تصرفی املاک و اراضی می باشد. موارد اشاره شده می بایست با تاییدیه کارشناس رسمی نقشه برداری لواسان انجام شود.

کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی
کارشناس رسمی نقشه برداری و امور ثبتی

 

برآورد حدود اربعه مکتوب و مستند اراضی و املاک و منطبق نمودن مشخصات مندرج در سند ها و سوابق ثبتی با وضعیت کنونی(وضع موجود ) و تشخیص اختلافات ثبتی و عدم تطابق در نقشه یو تی ام، که شامل تداخل در حدود اربعه املاک می‌ باشد را کارشناس بررسی می نماید. پیاده کردن محدوده پلاک ثبتی بر روی زمین و نقشه هوایی به روز و مربوط به دهه سی و چهل از صلاحیت‌های مهم در رشته امور ثبتی می‌باشد.

کارشناس رسمی نقشه برداری در لواسان زیر مجموعه گروه کارشناسان راه و ساختمان می باشند. لذا کارشناسان این رشته جهت انجام امور کارشناسی با توجه به موضوع کارشناسی ارجاع شده ، نیازمند دارا بودن صلاحیت مرجع صادر کننده پروانه کارشناس رسمی دادگستری می باشند.

اهمیت فنون و علوم کارشناس رسمی در در جامعه امروزی ما که ارزشمندترین سرمایه از نظر فعالان اقتصادی املاک و مستغلات است مشخص می شود. بکار گیری نهایت دقت و صحت در تهیه مستندات پرونده و نقشه های مستند ثبتی و کروکی از حوزه ثبت ملک مورد تعرفه و همچنین معتبر کردن اسناد تهیه شده (کروکی-سابقه ثبتی) برای املاک و اراضی دارای اهمیت قابل توجهی می باشد.

با توجه به سرمایه گذاری افراد در حوزه املاک و مستغلات و معاملات ( خرید – فروش ) در این حوزه ما نیازمند مشورت با کارشناس رسمی نقشه برداری جهت خرید و فروش املاک می باشیم. تهیه نقشه یو تی ام جهت برآورد مساحت دقیق در حد سانتی متر و استعلام ثبتی املاک قبل از خرید امری حیاطی می باشد.

امروزه شاهد اختلافات فراوان در حوزه ثبتی و املاک می باشیم که از عدم استفاده از کارشناسان رسمی در شهر لواسان نشات می گیرد می باشیم. در واقع کارشناس رسمی نقشه برداری نقش ترازوی هندسی و حقوقی املاک را دارد و معامله ما را بیمه می کند.

شرح وظایف کارشناس رسمی نقشه برداری

جانمایی پلاک ثبتی در میگون
جانمایی پلاک ثبتی در میگون

 

کارشناسی رسمی نقشه برداری از جمله صلاحیت ‌های مهم و قابل توجهی می باشد که یک کارشناس رسمی می‌تواند داشته باشد. توجه کنید دکه املاک و اراضی سرمایه‌ ای ارزشمند و ماندگار جهت سرمایه گذاری است. البته در این میان انجام یک معامله حساب شده و با مشورت کارشناس رسمی از اهمیت ویژه برخوردار است. کارشناسان رسمی موظف هستند طبق اساس نامه ابلاغی بیشترین دقت و صحت را به کار گیرند (تهیه نقشه های کارشناسی) و همچنین اعلام نظر کارشناسی شده در امور ثبتی.

حساسیت و اهمیت نقش کارشناس رسمی نقشه برداری به این دلیل می باشد که کارشناس با املاک و دارایی‌های غیرمنقول سروکار دارد. در واقع حوزه املاک و مستغلات مهمترین گزینه برای سرمایه گذاری برای آینده افراد محسوب می شود. همانطور که اشاره شد، املاک و مستغلات از جمله مهمترین رکن اقتصادی خانوار ها محسوب می شود.

کارشناس رسمی دادگستری در لواسان می بایست به علوم حقوق در امور ثبتی تسلط کافی داشته باشد. نیاز نیست که کارشناس رسمی روی تمام موضوعات حقوقی غیر از امور ثبتی تسلط و تخصص لازم را داشته باشد. جهت بررسی و تحقیق روی مسائل حقوقی خارج از حوزه ثبتی در زمینه املاک نیاز به بررسی و اظهارنظر دقیق فرد متخصص دیگر است. کارشناس رسمی نقشه برداری به دلیل تحصیلات و کسب تجربه در علوم ثبتی و نقشه برداری به تجربه کافی دست پیدا می کند. نظر کارشناس رسمی دادگستری  به ‌طور رسمی در دادگستری راجع به امور ثبتی و نقشه برداری ملاک اعلام رأی از طرف قاضی پرونده قرار می گیرد.

استعلام ملک توسط کارشناس رسمی در لواسان

به عنوان نمونه یک مثال واقعی را برای مالکین و افرادی که قصد سرمایه گذاری در حوزه املاک دارند را بیان میکنیم از نقش ویژه کارشناس رسمی نقشه برداری جهت مشاوره خرید املاک و مستغلات.

جانمایی معکوس پلاک ثبتی در میگون
جانمایی معکوس پلاک ثبتی در میگون

 

فردی با تیم کارشناسی ما تماس گرفت و اسنادی را ارائه کرد که شامل بنچاق و کروکی های یک قطعه زمین 500 متری در لواسان بود. ایشان قبل از نهایی کردن معامله که به صورت تهاتر بود از فروشنده درخواست کرده بود استعلام ملک را توسط کارشناس رسمی دریافت کند. پس از دریافت استعلام ثبتی (پلاک ثتبی ) ملک پس از تهیه نقشه یو تی ام تیم کارشناسی آلفا مپ متوجه عدم همخوانی پلاک ثبتی ارائه شده توسط مالک گردید و مورد را طی یک نقشه یو تی ام با درج پلاک ثبتی واقعی ارائه داد.

همین استعلام باعث شد از چندین میلیارد تومان سرمایه خریدار و مشکلات بعدی جلوگیری شود. اهمیت کارشناس رسمی دادگستری در امور ثبتی و ملکی بر کسی پوشیده نیست. نوجه داشته باشید پرداخت هزینه جهت کارشناسی امور ثبتی در واقع هزینه نیست. بیمه و اعتباری است که از سرمایه شما حفاظت می کند.

تیم کارشناسی آلفا مپ با دسترسی به آرشیو کامل از نقشه های ثبتی در استان تهران آماده ارائه خدمات ثبتی به همشهریان محترم می رساند. با توجه به تعداد بالای مراجعین جهت امور ثبتی در شهر لواسان تیم آلفا مپ اکیپی جهت انجام خدمات نقشه برداری و ثبتی در لواسان اختصاص داده است و آماده ارائه خدمات نقشه برداری به شهروندان شهر لواسان و کلیه بخش های لواسانات می باشد.

عمده خدمات نقشه برداری و ثبتی آلفا مپ در قالب نقشه سامد ( سریع – استاندارد – معتبر – دقیق ) به شرح ذیل می باشد:

تهیه نقشه یو تی ام ، جانمایی پلاک ثبتی ، تهیه نقشه شمیم ، تفکیک ، میخ کوبی ، ثبت نام ماده 147، جانمایی سند ، تهیه عکس هوایی ، نقشه هوایی ، تفسیر عکس هوایی  ، نقشه برداری ثبتی ، نقشه برداری ویلا ، تفکیک باغات ، نقشه یو تی ام سازمان آب ، نقشه یو تی ام حریم بستر ، نقشه یو تی ام ماده 147 ، نقشه یو تی ام جهاد کشاورزی ، نقشه یو تی ام منابع طبیعی ، نقشه یو تی ام شهرداری ، نقشه تفکیکی ، محاسبه احجام ، نقشه یو تی ام بنیاد مسکن، توسط اکیپ مجرب و فنی ارائه می شود.

2 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست